Kryzys złożony w ofierze

kryzysCzłowiek zraniony grzechem pierworodnym nieustannie narażony jest na pokusy i trudności. Wolną wolę i możliwość wyboru z jednej strony traktuje jak błogosławieństwo, z drugiej – jak przekleństwo.

Czytaj więcej...

Walka duchowa

walka duchowaDobro uczynione przez bliźnich może wydawać się nam rzeczą oczywistą i łatwą. Tymczasem często jest wynikiem trudnych decyzji i zmagań wewnętrznych.

Czytaj więcej...

W listopadowym „Różańcu”

R 011 19Temat numeru: Kryzys w Kościele? Jest nadzieja!

Czytaj więcej...

1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

wszystkich swietychZnanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Czytaj więcej...

Święto Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza

Szymon i Juda TadeuszKościół katolicki obchodzi 28 października święto dwóch Apostołów, którzy byli krewnymi Jezusa. Szymon i Juda, jak wszyscy Apostołowie z wyjątkiem Jana, ponieśli wedle tradycji męczeńską śmierć za wiarę. Juda Tadeusz jest patronem w sprawach beznadziejnych.

Czytaj więcej...
Top