A Słowo stało się Ciałem

zwiastowanie 2019Narodzenie Pańskie traktowane jest jako moment Wcielenia, a przecież każdy człowiek już w łonie swej matki cieszy się materialnym ciałem. Tak było także w przypadku Pana Jezusa, o którym możemy powiedzieć, że na 9 miesięcy przed swoim narodzeniem stał się jednym z nas.

Czytaj więcej...

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

sw JuzefŚw. Teresa z Avila obrała go za głównego patrona swoich dzieł, fundowała klasztory pod jego wezwaniem, przyczyniła się do wyjątkowego traktowania obchodów dorocznych uroczystości związanych z jego imieniem. To właśnie ona wyróżniała się największą czcią dla niego. Wzór człowieka widzieli w nim także m.in. Vincent de Paul, Franciszek Salezy, Jan Bosco. Zyskał wyróżnione miejsce w hagiografii, będąc „mężem sprawiedliwym” i stając na czele wszystkich świętych. „Ewangelia nazywa go człowiekiem «sprawiedliwym» (Mt 1, 19). Sprawiedliwy jest bowiem ten, kto się modli, kto żyje wiarą i stara się czynić dobro w każdej konkretnej sytuacji życiowej” (Jan Paweł II, Rozważania przed modlitwą „Anioł Pański”, 17 marca 2002 r.).

Czytaj więcej...

W miesięczniku „Różaniec”

Rozanie 03 19Temat marcowego numeru: Kocham mój Kościół. Przeczytasz w nim m.in.:

Czytaj więcej...

Na właściwej drodze

na wlasciwej drodzeGłębokie przeżycie wiary jest zawsze tajemnicą. Tylko Bóg wie, dlaczego prowadzi nas tą, a nie inną drogą. Ale zawsze i dla każdego z nas przygotowuje na tej drodze duchowe kosztowności najwyższej próby. Bo tylko w Kościele katolickim można znaleźć pełnię Prawdy i pełnię środków potrzebnych do zbawienia.

Czytaj więcej...
Top