Jedność w różnorodności

Gosc Niedzielny Video 46 18W niedzielny poranek, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w okolicy dworca kolejowego w Katowicach zbierał się spory tłum ludzi oczekujących na odjazd pociągu do Warszawy.

Czytaj więcej...

Rachunek sumienia

Gosc Niedzielny Video 45 18Było to tuż po Wszystkich Świętych, w trakcie rozmowy w gronie redakcyjnych kolegów. Pośród różnych opowieści i opinii pojawiła się i taka, że są już kraje, w których grobów jest coraz mniej, a na pewno jest ich mniej niż umierających. Choć pierwszym odruchem było zdziwienie (bo logiczne wydaje się równanie, że na jednego człowieka przypada jeden grób), po krótkiej refleksji można było odpowiedzieć sobie na pytanie o ten stan rzeczy. To w sumie nic nowego – zawsze przecież zdarzało się, że ktoś umierał i nie było możliwości pochowania go.

Czytaj więcej...

W miesięczniku „Różaniec” - Zapowiedź listopadowego numeru

Rozaniec zapowiedz listopad 2018Temat listopadowego numeru: Niepodległa zawsze wierna. Przeczytasz w nim m.in.:

Czytaj więcej...

Świeca łez narodu polskiego

świecaW 1928 r. nakładem Drukarni Loretańskiej, mieszczącej się wówczas przy ulicy Tamka 46 w Warszawie, ukazała się niewielka broszurka, o istnieniu której do niedawna nie wiedziały

nawet siostry loretanki…

Czytaj więcej...

Kamyczek rzucony przez Maryję

królowa polski„Czemu Mnie Królową Polski nie zowiesz?”. W 1608 r. włoski jezuita Juliusz Mancinelli usłyszał z ust Matki Bożej słowa o szczególnym miejscu Polski i Polaków w sercu Bogarodzicy. Nie byłoby tego objawienia, gdyby nie miłość, jaką naród polski żywił do Maryi.

Czytaj więcej...

Effatha - Muzyka Chrześcijańska

Kontakt ze stroną

E-mail: Redakcja

Top