Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości. Po 123 latach zaborów i niewoli, 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność. Polecajmy ukochaną Ojczyznę w naszych modlitwach. Dzisiaj po Mszy Świętej odśpiewamy Boże coś Polskę...

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. Przez miesiąc listopad od wtorku do piątku przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.30 modlitwa z wyczytywaniem zmarłych z wypominek listopadowych.

3. W piątek 22 listopada o godz. 18:00, 105 kandydatów przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele. Obejmijmy modlitwą kandydatów i ich Rodziny. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o 19.15.

4. Spowiedź Święta dla Kandydatów do Bierzmowania:

- 17 listopada w niedzielę od g. 17:45

- 19 listopada we wtorek od g.18:00 – 19:15

5. Polska Misja Katolicka obchodziła 27 października 125-lecie istnienia. Z tej okazji zostały wydane okolicznościowe obrazki z modlitwą przez wstawiennictwo bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza - Franciszki Siedliskiej, która jest patronką PMK. Obrazki wystawione są przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy za Polskie Duszpasterstwo w Anglii i Walii.

6. Prośba i przestroga! Proszę nic nie pozostawiać w samochodzie. Zwracajmy czujną uwagę, gdy ktoś się kręci przy naszych samochodach. Dbajmy o wzajemne bezpieczeństwo.

7. Gość Niedzielny:

- Artykuł o ustanowieniu przez Ojca Św. Franciszka wspomnienia MB Loretańskiej 10 grudnia.

- Artykuł „Długi łańcuch”, ukazanie jedności Polaków w historii pokoleń.

- Artykuł „Kościół i naród”, ukazuje właściwe postrzeganie relacji między WIARĄ – POLSKĄ – POLAKAMI – POSZANOWANIEM INNYCH.