Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w niedziele w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. W tygodniu Msza święta od wtorku do soboty o godz. 19.15. W przyszłą niedzielę Msza święta w Wisbech o godz. 15.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty godz. 18.30.

3. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać samodzielnie lub stewardowi podać: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Nie ma zapisów na sms.

4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

5. We wtorek wspomnienie św. Wacława, we środę święto Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała, we czwartek wspomnienie św. Hieronima a w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6. Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza mężczyzn, mężów, ojców, jak co dwa tygodnie: adoracja od godz. 18.30 i Msza święta wieczorna oraz katecheza (spotkanie) po Mszy w piątek 1 października.

7. W tym tygodniu rozpoczyna się październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przed mszą świętą o godz. 19.00.

8. W tym tygodniu I Piątek oraz I Sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami.

9. Bierzmowanie - rozpoczynamy nowe zapisy dla kandydatów do bierzmowania, które będziemy prowadzić do niedzieli 10 października. Przy wyjściu ze świątyni można pobrać formularz zgłoszeniowy.

Kolejne spotkanie dla kandydatów, którzy kontynuują przygotowanie rozpoczęte przed wakacjami odbędzie się w najbliższą sobotę 2 października podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

10. I Komunia święta – trwają zapisy do przyszłorocznej I Komunii świętej, które będziemy prowadzić do niedzieli 10 października. Przy wyjściu ze świątyni można pobrać formularz zgłoszeniowy.

11. Wznawiamy funkcjonowanie biura parafialnego we środę i czwartek od godz. 16.00 do 18.00 a w piątek od godz. 10.00 do 12.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy w godzinach funkcjonowania biura parafialnego.

12. II taca – dzisiaj jest prowadzona druga zbiórka na potrzeby Centralnego Biura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

13. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii organizuje w sobotę 9 października pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham. Plan pielgrzymki wygląda następująco: o godz. 11.45 zbiórka przy kościele w wiosce Walsingham; 12.00 – Anioł Pański i powitanie pielgrzymów; 12.15 – pielgrzymowanie; 14.00 – Spowiedź w Sanktuarium i nabożeństwo; 15.00 – Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Prałata Stefana Wylężka, Rektora PMK w Anglii i Walii; 17.00 – Zakończenie pielgrzymki. Dojazd indywidualny. Serdecznie zapraszamy.

14. W naszym kościele na każdej Mszy świętej i liturgii obowiązują zasady od 19 lipca:

Nadal wymagane: Maski (zasłaniające nos i usta); Dystans ~DWA metry lub MASKA + metr między osobami z różnych domów; Miejsca (tylko zgromadzenie siedzące – bez dodatków) (i szanuj Przestrzenie dla osób zwolnionych z masek); Informacje o miejscach — (wskazanie przez Stewarda lub skorzystaj z mapy numerów miejsc).

Teraz dozwolone: Ministranci i lektorzy asystujący przy ołtarzu. Śpiew wspólny – odpowiedzi i hymny. Proszę nosić maskę. Procesja z darami. Komunia na rękę lub na język – prosimy o dalsze przestrzeganie wskazówek systemu jednokierunkowego / stewardów – a pojedyncza (mieszana) procesja, ponieważ duchowni mają w ręku chusteczkę dezynfekującą.

15. Wszystkim Parafianom, Jubilatom i Solenizantom, życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości łask.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.