Banner

Pierwsza Komunia caly txt

Uwaga - I Komunia zeszłoroczna. Z kalendarza i naszych lokalnych możliwości wynika, że uroczystość I Komunii świętej przełożona z poprzedniego roku może odbyć się w niedzielę 27 czerwca o godz. 13.30. Rodzinna spowiedź poprzedzająca uroczystość odbędzie się podczas indywidualnego spotkania. Przewidujemy modlitewne spotkanie przedkomunijne w niedzielę 20 czerwca o godz. 13.30, również w formie próby. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie tego planu lub, w przypadku konieczności wyboru innej opcji, daty, o kontakt z ks. Grzegorzem z prośbą o dołączenie dzieci zeszłorocznych do jednej z grup tego roku.

Przygotowanie do uroczystości I Komunii Świętej dzieci tegorocznych. Prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

Przygotowanie do I Komunii Świętej dotyczy dzieci, których rodzice złożyli jesienią 2020 roku deklarację o chęci przyjęcia tego sakramentu.

Cykl przygotowania obejmuje 10 spotkań – katechez, które odbywają się w kościele Our Lady of Lourdes (2 Cedar Grove,Dogsthorpe, Peterborough PE1 3SR), a dla dzieci z obszaru Wisbech w kościele Our Lady & Saint Charles Borromeo (69 Queens Rd, Wisbech PE13 2PH).

W związku z restrykcjami i limitem miejsc w kościele, dzieci z obszaru Peterborough spotykają się w 3 grupach.

Dzieci przychodzą na spotkania z 1 rodzicem/opiekunem.

Katechezy przygotowawcze odbywają się co tydzień:

- I Grupa Peterborough – czwartek, godz. 18:00;

- II Grupa Peterborough – sobota, godz. 13:00;

- III Grupa Peterborough – sobota, godz. 14:00;

- Grupa Wisbech – niedziela po Mszy świętej o 15.30  (w tygodniu, w którym nie ma Mszy w Wisbech spotkania będą miały miejsce innego dnia, o godzinie podanej w najbliższym czasie).

Data uroczystej Eucharystii: 3 i 10 lipca 2021, godz. 10.00 i 12.00.

Kwestie dotyczące stroju na uroczystość I Komunii Świętej, zakupu różańca, medalika, książeczki czy świecy prosimy rodziców o organizację we własnym zakresie.

Dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w Polsce w maju lub czerwcu przed ukończeniem wspólnej katechezy i będą prosić o zaświadczenie prosimy o osobne zgłoszenie.

Wszelkie zapytania, wątpliwości prosimy kierować na maila naszej parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszystkie informacje będą dostępne i aktualizowane na parafialnej stronie internetowej w tej zakładce.

Kontakt ze stroną

E-mail: Redakcja

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.